5. 3. / Torek / 20:15

GOSPODOV GLAS (2018)

Mala dvorana
Teden madžarskega filma
V sodelovanju z Lisztovim inštitutom – Madžarskim kulturnim centrom Ljubljana.

Gospodov glas (Az Úr hangja, Madžarska, Švedska, Kanada, ZDA, Francija, 2018, 108 min.)

Priznani madžarski režiser György Pálfi (Taksidermija) je za distopični celovečerec o temačni zgodovini neke družine našel navdih v istoimenskem kultnem romanu Stanislava Lema.

Režija: György Pálfi

Scenarij: Stanislaw Lem, György Pálfi, Zsófia Ruttkay, Gergö V. Nagy

Fotografija: Gergely Pohárnok

Montaža: Réka Lemhényi

Glasba: Ábris Gryllus

Igrajo: Csaba Polgár (Péter), Eric Peterson (Hogarth), Kate Vernon (Camille), Angelo Tsarouchas (Adrian Hines), Diána Magdolna Kiss (Dóra)

Festivali, nagrade: Tokio 2018

Peter, moški v poznih tridesetih, nekega dne med gledanjem dokumentarnega filma o skrivnostni nesreči v ZDA na televizijskem zaslonu prepozna svojega očeta, znanstvenika, ki je v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja pobegnil s komunističnega Madžarskega. Peter odpotuje v ZDA, kjer se po dolgem času znova snide z očetom, zdaj uglednim znanstvenikom in predavateljem na eni ameriških univerz. Kmalu spozna, da bodo očetova znanstvena odkritja izpred njegovega nenadnega izginotja za vedno vtkana v njuno življenje.

Izjava avtorja

»Morali smo se odmakniti od znanstvenih zgodovinskih anekdot, ker niso ustrezale zgradbi celovečerca /…/. V nasprotju z Lemom nismo izpostavljali téme, ali so znanstveniki sposobni dešifrirati sporočila iz vesolja, temveč so si prizadevali najti vzporednice med človeškimi vprašanji in izzivi vesolja.«

György Pálfi

Redna: 5,5 €
Znižana*: 4,5 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.