19. 11. / Sobota / 20:15

ELVIS (2022)

Mala dvorana
Filmski portreti glasbenih zvezd 2022/23

Elvis (Elvis, ZDA, Avstralija, 2022, 159 min.)

Elvisova življenjska zgodba je drama filmskih razsežnosti, ki kar kliče po velikem platnu! Epski spektakel Baza Luhrmanna (Veliki Gatsby) zvezdnikovo zgodbo prikazuje skozi prizmo njegovega zapletenega odnosa s skrivnostnim menedžerjem, »polkovnikom« Tomom Parkerjem. Njuno razmerje spremljamo v obdobju dvajsetih let, medtem ko Amerika doživlja velike družbeno-kulturne pretrese in izgublja svojo nedolžnost. Film je svetovno premiero doživel na zadnjem festivalu v Cannesu.

Režija: Baz Luhrmann
Scenarij: Baz Luhrmann, Sam Bromell, Craig Pearce
Glasba: Elliott Wheeler
Igrajo: Tom Hanks, Austin Butler, Olivia DeJonge, Richard Roxbourgh, Helen Thomson
Distribucija: Blitz Film & Video Distribution

Film prikazuje glasbo in življenje enkratnega in neponovljivega Elvisa Presleya skozi prizmo zakompliciranega odnosa z njegovim menedžerjem, polkovnikom Tomom Parkerjem, starim mojstrom cirkuških prevar s skrivnostno preteklostjo. Njun odnos je trajal celih 20 let, od Presleyevega vzpona pa vse do vrhunca njegove slave. V središču tega potovanja je seveda tudi odnos z eno najpomembnejših oseb v Elvisovem življenju, s Priscillo Presley.

Zanimivost
Elvis je med legende vstopil kot človek izjemnega glasbenega talenta in neopisne lepote. Skupaj je prodal več kot milijardo plošč in albumov, več kot kateri koli glasbenik v zgodovini. Zaradi svojega velikega talenta, karizme in podpore oboževalcev po celem svetu, Elvis še dandanes ostaja izredno popularen.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.