23. 3. / Četrtek / 20:00

Izidor Erazem Grafenauer, lutnja
Janez Jocif, ljudska glasbila
Irma Močnik, zborovodkinja

Prvo glasbeno srečanje 12. koncertne sezone v grajskih prostorih gradu Kromberk bo v znamenju angleških madrigalov in izvirnih slovenskih ljudskih pesmi. V goste smo povabili Mladinsko vokalno skupino Glasbene matice Ljubljana, ki je pod vodstvom Irme Močnik pripravila zanimiv koncertni program, sestavljen iz dveh različnih glasbenih govoric. V prvem delu bodo zazveneli madrigali angleške renesančne glasbe, s katero se mladi pevci redkeje srečujejo in je zanje dobrodošel nov izziv, prek katerega spoznavajo specifične zakonitosti stare glasbe od posebnosti starih notnih zapisov do specifične tehnike petja in raznovrstnih izvajalskih praks. Drugi del pa predstavljajo glasbene slike iz dekliškega življenja v izvirni slovenski ljudski pesmi. Eno-, tri-, štiri- in petglasne ljudske pesmi so s posameznimi kiticami povezane v zgodbo, ki opisuje življenje slovenskega dekleta od zarje do večera, od prve rdečice do spogledovanja, zaljubljenosti, srečne ljubezni, plesa, odhoda fanta v vojsko, nesrečnega materinstva, pogrešanja in povrnitve upanja v novo ljubezen. Izbrane kitice pesmi tvorijo skrbno načrtovan dramaturški lok, barvno niansirana zvočna podoba zaokroženega nastopa pa omogoča umetniško, čustveno in arhispominsko meditativno doživetje tako izvajalcem kot poslušalcem, ki jim bomo prisluhnili v grajski dvorani.

Program:
sedem angleških madrigalov
cikel slovenskih ljudskih pesmi po izboru zborovodkinje Irme Močnik

Cena vstopnice:
Posamezna vstopnica: 13 €
Znižana vstopnica: 9 €
(za dijake, študente in upokojence)

Brezplačna vstopnica: brezposelni (ob predložitvi veljavnega potrdila o brezposelnosti)

E: pr@kulturnidom-ng.si