18. 9. - 28. 9.

ANA MARAŽ: FROTAŽ, grafika – Zaključeno za šole

Mestna galerija Nova Gorica

Otroške likovne ustvarjalnice 2023/24

Mestna galerija Nova Gorica vas po poletnih počitnicah vabi na otroške likovne ustvarjalnice, ki jih bo vodila umetnica Ana Maraž. Na tokratnih otroških delavnicah bodo otroci ob razstavi ustvarjali v grafični tehniki frotaž (drgnjenka).

Tehniko frotaža / odtiranke se uporablja zaradi zanimivih učinkov tekstur v risbi ali sliki. Ni naključje, da jo je razvil ravno nadrealistični slikar Max Ernst (1891–1976), ki jo je pogosto uporabljal v svojih nenavadnih domišljijskih slikah.

Otroci potrebujejo: risalni list (prerezan na polovico), navadne bele A4 liste, različne teksturne površine (npr. karton, lepenka, kakšna odrabljena čipka, koščki šeleshamerja, cvetličarski trakovi s teksturo, …), škarjice, lepilo za papir, voščenke, svinčnik, zaščitne haljice in dobro voljo.

E: mestnagalerija@kulturnidom-ng.si