10. 12. / Sobota / 20:15

AMSTERDAM (2022)

Mala dvorana
Filmska sezona 2022/23

Amsterdam (Amsterdam, ZDA, 2022, 134 min.)

Zvestoba, prijateljstvo, ljubezen in “sledenje napačnemu bogu” ter iskanje razlogov za življenje, kljub vsem izdajam sveta: to so tematike, okoli katerih se vrti zgodba tega epskega komičnega trilerja. Za ljubitelje igralske zasedbe in lepote sveta izpred približno sto let.

Režija: David O. Russell
Scenarij: David O. Russell
Glasba: Daniel Pemberton
Igrajo: Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Chris Rock, Anya Taylor Joy, Zoe Saldana, Mike Myers, Michael Shannon, Timothy Olyphant, Andrea Riseborough, Taylor Swift, Matthias Schoenaerts, Alessandro Nivola, Rami Malek, Robert De Niro
Distribucija: Blitz Film & Video Distribution

Dogajanje je postavljeno v 30. leta prejšnjega stoletja in spremlja tri prijatelje – zdravnika dr. Burta Berendsena, odvetnika Harolda Woodmana in medicinsko sestro Valerie Voze, ki so priča umoru. Ko sami postanejo osumljenci, razkrijejo enega najbolj nezaslišanih zapletov v ameriški zgodovini. Trio sklene pakt, da bodo zaščitili drug drugega, ne glede na vse.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.