20. 5. / Ponedeljek / 19:30

AMEN (2024)

Mala dvorana
Filmska sezona 2023/24

Dokumentarni film o 40 letni glasbeni poti Mirana Rudana, ki gledalcem ponuja vpogled v pestro karierno in življenjsko pot glasbenika, ki je nedvomno zaznamoval slovensko sceno.

Amen (Slovenija, 2024)

Režija in scenarij: Bojan Kodelja
Asistent režije: Matej Pavletič
Avtorji besedil: Miran Rudan, Bojan Kodelja, Ana Geršak
Glasba: Bor Zuljan
Grafika: Matjaž Bizjak
Snemalci: Aljaž Novak, Matej Lozar, Nik Gradišnik, Nejc Laščak, Alan Goljevšček, Tine Lenart
Animacija: Žiga Stupica
Montaža: IMC film
Produkcija: IMC film
Sodelujoči: Aco Razbornik, Alenka Rebula, Alfi Nipič, Andrej Karoli, Bogdan Šinigoj, Bor Zuljan, Dean Windisch, Krešimir Tomec, Marko, Vuksanović, Martin Štibernik, Matej Pavletič, Matjaž Švagan, Matjaž Vlašič, Miki Šarac, Mirko Vuksanović, Miro Čekeliš, Slavica Rudan, Stojan Auer, Tomaž Zajšek, Tomislav Mirković, Tone Košmrlj, Vili Resnik
Žanr: dokumentarni

V filmu Miran povezuje svoje 40-letno glasbeno življenje v zgodbo, medtem, ko čez celoten film podajajo svoj pogled na ustvarjanje in življenje njegovi glasbeni prijatelji in tisti, ki so bili in še vedno so vpeti v njegovo življenje od začetkov iz leta 1984, ko je bil pri skupini Nuclear 003, Moulin Rouge, Rendez Vous, Pop design do aktualne skupine Miran Rudan inDESIGN. Nanizani so uspehi in neuspehi, vzponi in padci, sreča in žalost… ki so ga utrdili in izoblikovali v osebo kakšna je sedaj.

Organizator: Miran Rudan, IMC Film Production in Kulturni dom Nova Gorica

Vstopnina: Brezplačne vstopnice

Vstopnice lahko dobite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica.