28. 6. / Sreda / 21:00

DOMEN KOREN (SI) in SAE LEE (JPN/SI)

Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
28. 6. / Sreda / 21:00

DOMEN KOREN (SI) in SAE LEE (JPN/SI)

Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica

DOMEN KOREN, altovski saksofon

SAE LEE, klavir

Saksofonist Domen Koren je magistriral s pohvalo pri red. prof. Matjažu Drevenšku, študij pa zaključil s specializacijo pri prof. Vincentu Davidu na Kraljevem konservatoriju v Bruslju. V obdobju študija se je izpopolnjeval še na Sibelius akademiji v Helsinkih, na ”Conservatorio Superior de Música de Castilla-La Mancha” v Španiji in v Zaragozi na ”Conservatorio Superior de Música de Aragón”. Je večkratni prvonagrajenec in dobitnik zlatih plaket na pomembnih tekmovanjih doma in v tujini, izmed katerih je vredno izpostaviti predvsem zmago na mednarodnem tekmovanju na Gran Canarii in nedavno drugo mesto na mednarodnem tekmovanju Werner Pirchner Preis v Innsbrucku. Večkrat je nastopil kot solist z orkestri, kot so Simfonični orkester RTV Slovenija, Komorni godalni orkester Akademije za glasbo, Komorni orkester Gran Canarie, Orkester Slovenske vojske, Orkester Tirolskega državnega konservatorija, Pihalni orkester Gran Canarie in Orkester Slovenske filharmonije. Poleg aktivnega umetniškega udejstvovanja svoj čas posveča tudi pedagoškemu delu. Poleg delovanja kot profesor saksofona na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana, redno poučuje tudi na različnih seminarjih in mojstrskih tečajih doma in v tujini. Je mentor slovenskega mladinskega saksofonskega orkestra SOS Junior pod okriljem kulturnega društva Sekvoja kjer kot član umetniškega odbora društva sodeluje pri organizaciji ter pedagoškem delu različnih mednarodnih festivalov in mojstrskih tečajev. Deluje tudi kot eden izmed mentorjev mednarodnega mladinskega orkestra saksofonov ADA.

Sae Lee (JPN) je ena najbolj iskanih kolaborativnih pianistk svoje generacije. Njena sposobnost interakcije z glasbeniki, izjemno obvladovanje instrumenta in vrhunski umetniški nivo začarata občinstvo” (časopis Mainichi). Sae je nastopila na koncertnih odrih pomembnih festivalov in dogodkov, kot so Klavirski festival Enghien (Francija) in mednarodna konferenca Nevada-Semipalatinsk, ki sta jo organizirala Kazahstanska vlada in UNESCO ter japonski državni televizijski program Classic-club. Poleg koncertiranja z glasbeniki sodeluje tudi z baletnimi plesalci svetovnega slovesa, kot so Aurélie Dupont (direktorica in prima balerina Baleta Pariške opere), Kevin O’Hare (direktor londonskega The Royal Ballet) in Rachel Beaujean (umetniška direktorica nizozemskega državnega baleta Het Nationale Ballet). Po študiju na Univerzi Toho-Gakuen v Tokiu je z odliko diplomirala iz klavirja in komorne glasbe na Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris pri profesorjih Michel Beroffu in Eric Le Sageu. Je prvonagrajenka več državnih in mednarodnih tekmovanj, med njimi so mednarodno klavirsko tekmovanje Citta di Padova in mednarodno pianistično tekmovanje Albert Roussel. Med tekmovanji komorne glasbe velja omeniti prvo nagrado na mednarodnih tekmovanjih Fnapec (Pariz) in Carlo Soliva (Italija) z duom Kalypso in drugo nagrado na mednarodnem tekmovanju Cidade de Alcobaca (Portugalska) s klavirskim triom Anès. Za seboj ima solistične recitale in sodelovanja z orkestri ter komornimi zasedbami po Evropi in Japonski. Sae Lee je zaposlena na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani.

SPORED:

A. Caplet (1878–1925): Impressions d’Automne

C. Debussy (1862–1918), prir. V. David: Rapsodija za alt saksofon in klavir CD 104 (L. 98)

A. Jolivet (1905–1974): Fantasie Impromptu za saksofon in klavir

T. Escaich (1965): Lutte

G. Wanamaker (1968): »of Light and Shadows«
II. Flickering Beams, Perpetual Wind

V. David (1974): L’éveil de la toupie

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov

E: pr@kulturnidom-ng.si