27. 9. / Petek / 20:00

Grad Kromberk
Festival srednjeveške in renesančne glasbe Flores Musicae 2024

ZVENI DEKAMERONA

ENSEMBLE PAMPINEA (Slovenija, Litva, Češka, Hong Kong)

Emilė Ribokaitė, glas

Maruša Brezavšček, kljunaste flavte

Fiona Kizzie Lee, orgelski portativ, flavta in boben, dvojna flavta

Vojtěch Jakl, viela

Mlada slovenska virtuozinja na kljunasti flavti Maruša Brezavšček je med študijem na Mozarteumu, visoki šoli za glasbo v Barceloni in na Scholi Cantorum v Baslu prejela številne nagrade na mednarodnih tekmovanjih, kot solistka nastopila z različnimi orkestri, ravno pa je začela kljunasto flavto poučevati tudi na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Pred nekaj leti je v Baslu skupaj z multiinštrumentalistko Fiono Kizzi Lee ustanovila ansambel Pampinea. Leta 2022 so v triu s češkim vielistom Vojtěchom Jaklom zmagali na tekmovanju mladih ansamblov v Londonu, leta 2023 pa bili finalisti v nemškem Potsdamu. Ansambel se posveča srednjeveški glasbi predvsem 14. stoletja – Ars Novi in Ars Subtilior. Program, ki ga bodo v kvartetu z litovsko pevko Emilė Ribokaitė predstavili na festivalu Flores Musicae je osnovan okoli Boccacciovega slovitega dela istega obdobja Dekameron, v katerem se protagonisti pred epidemijo kuge zatečejo v vilo na obrobje Firenc, kjer si pripovedujejo različne zgodbe.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si