1. 9. / Nedelja / 18:00

VASCO BRONDI, kantavtor

Dolina bersaljerjev pri hribu Sei Busi (Ronke, Gorica)
1. 9. / Nedelja / 18:00

VASCO BRONDI, kantavtor

Dolina bersaljerjev pri hribu Sei Busi (Ronke, Gorica)

Pohod v spremstvu vodnika in poznavalca zgodovine po Poti miru (obvezna prijava)

Dolina bersaljerjev je kraška dolina, ki se razprostira med Kostnico v Sredipolju (Sacrario di Redipuglia) na koti 89 in gričem Sei Busi (kota 118). Dolina je dobila ime po vklesanem grbu bataljona, ki so ga našli na steni neke zgradbe. Poznana je tudi kot Dolina petstotih (Dolina dei Cinquecento), ker so prav na tem območju v množičnem grobu odkrili trupla 500 padlih vojakov, ki so jih pozneje pokopali v bližnji Kostnici.

Ob 8.45 zbirno mesto pri Punto IAT Redipuglia (Ulica Terza Armata 37)

Prihod na Vrh Sv. Mihaela. Voden ogled multimedijskega muzeja in topnjač. Za kosilo bo postrežen »Dnevni obrok vojaka« (golaž s krompirjem, kruh, voda ali kozarec vina; alternativa je tudi kosilo za na pot – lunch paket)

Ob 17.30 prihod v Dolino bersaljerjev

Vstop prost.

T:
E: pr@kulturnidom-ng.si

Obvezna prijava za voden pohod do 28. avgusta 2024 prek e-naslova prenotazioni@associazioneprogettomusica.org.

V sodelovanju z