20. 1. / Ponedeljek / 20:15

Velika dvorana
Glasbeni abonma 2024/25 – 44. koncertna sezona/4. koncert

Emanuele Torquati, klavir

Pihalni kvintet Slowind je v letu 2024 praznoval svoj 30. jubilej. V tridesetih letih delovanja se je ansambel, ki izvaja praktično vsa dela standardnega repertoarja za ta sestav, profiliral še v brezkompromisnega in v slovenskem prostoru najaktivnejšega izvajalca sodobnih del, od klasikov avantgarde do najmlajših, še neuveljavljenih, a zelo obetavnih avtorjev našega časa. Ansambel je posebno dejaven na področju sodobne in nove glasbe, zato je reden gost najpomembnejših tovrstnih festivalov. Za dosedanje delovanje je Slowind prejel Župančičevo nagrado (1999), nagrado Prešernovega sklada (2003) in Betettovo nagrado (2013).

K sodelovanju člani kvinteta nenehno vabijo najrazličnejše ugledne domače in tuje glasbenike. Tokrat se jim bo na odru velike dvorane pridružil italijanski pianist Emanuele Torquati, ki je mednarodno veljavo hitro pridobil zaradi svojega poetičnega in strastnega muziciranja. Prejemnik več mednarodnih nagrad, ki ga odlikuje še njegova pozornost na lepoto tona in plemenite linije, redno koncertira v Evropi, Kanadi, Ameriki in Afriki.

Okvirni spored:

Roussel: Divertissement za pihalni kvintet in klavir, op. 6.

Milhaud: Kamin kralja Renéja, op. 205

Šenk: Obrisi in sence

Poulenc: Sekstet za pihalni kvintet in klavir, op. 100

17 € – redna cena