14. 5. / Sreda / 20:00

Leon Ravnikar, kitara
Leto Križanič Žorž, harfa
Tilen Draksler, dirigent

Na zadnjem od treh koncertov Grajskih harmonij bomo lahko prisluhnili varovancema Ustanove Gallus, ki podpira mlade glasbene talente in projekte, za katere verjamejo, da imajo možnost mednarodne uveljavitve. Skupaj z leta 2013 ustanovljenim Orkestrom Amadeo, ki deluje pod umetniškim vodstvom pianista in dirigenta Tilna Drakslerja ter je od leta 2021 v različnih sestavih stalni orkester Gallusovih Odrov izbranih, bosta med grajskimi zidovi zaigrala kitarist Leon Ravnikar ter harfistka Leto Križanič Žorž. Ravnikar je perspektiven mladi glasbenik, o katerem so njegovi mentorji prepričani, da se lahko že ta hip postavi ob bok svetovnim glasbenim umetnikom – pa je šele na začetku svoje glasbene poti. Da gre za izjemnega glasbenika z velikim potencialom, pričajo tudi številne mednarodne in državne nagrade. Deluje kot komorni glasbenik v mnogih različnih zasedbah ter kot solist z orkestrom, saj rad spoznava druge ljubitelje glasbe in nove inštrumente. Prejemnica številnih mednarodnih priznanj in nagrad Leto Križanič Žorž pa kot vabljena glasbenica sodeluje z mladimi glasbeniki ob izvajanju novih avtorskih skladb, v različnih komornih zasedbah in pri studijskih snemanjih.

Koncert je nastal v sodelovanju z Ustanovo Gallus. (logo)

Okvirni spored:

M. Giuliani: Koncert za kitaro št. 1 v A-duru, op. 30

C. Debussy: Obredni in posvetni ples za harfo in orkester

B. Ipavec: Serenada za godalni orkester

Cena vstopnice:
Posamezna vstopnica: 15 €
Znižana vstopnica: 9 €
(za dijake, študente in upokojence)

Brezplačna vstopnica: brezposelni (ob predložitvi veljavnega potrdila o brezposelnosti)

E: pr@kulturnidom-ng.si