26. 9. / Četrtek / 20:00

LE PARFAICT DANSER – Plesna glasba srednjega veka in renesanse

Stolnica Sv. Hilarija in Tacijana, Gorica (Italija)
26. 9. / Četrtek / 20:00

LE PARFAICT DANSER – Plesna glasba srednjega veka in renesanse

Stolnica Sv. Hilarija in Tacijana, Gorica (Italija)
Festival srednjeveške in renesančne glasbe Flores Musicae 2024

LE PARFAICT DANSER – Plesna glasba srednjega veka in renesanse

INTO THE WINDS (Francija)

Anabelle Guibeaud, šalmaj, kljunaste flavte, douçaine, umetniško vodstvo

Adrien Reboisson, šalmaj, bombarda, kljunaste flavte, douçaine, umetniško vodstvo

Marion Le Moal, kljunaste flavte, bombarda, douçaine

Rémi Lécroché, renesančna pozavna, trobenta na poteg, fanfare

Philippe Marchand, tolkala

Into the Winds je predvsem zvok. Močan, osupljiv, hipnotičen in redek zvok, ki ga prenašajo pihala z edinstvenimi in barvitimi tembri iz srednjega veka in renesanse. Poživljajoči dih in vibracijska energija, ki ju prenašajo, sta vir potovanj, mostov in prehodov, ter vabita k poglobljeni in čutni izkušnji v času in prostoru.Ta skupina mladih glasbenikov je nastala leta 2017 v francoskem Toursu in hitro osvojila evropsko sceno stare glasbe. Leta 2019 je zmagala na tekmovanju mladih ansamblov v Utrechtu ter bila sprejeta v program EEEMERGING+ pod vodstvom REMA in slovitega festivala in centra Ambronay v Franciji. Letos je izšla tudi njihova prva zgoščenka pri založbi Ricercar in takoj požela vrsto odličnih kritik. Prav ta program bodo predstavili tokrat  tudi prvič v naših krajih v živahnem in energičnem slogu, tipičnem za njihove koncerte.

*V sodelovanju s festivalom Musica cortese

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si