7. 4. / Ponedeljek / 20:15

Glasbeni abonma 2024/25 – 44. koncertna sezona/7. koncert

KOMORNI ZBOR MEGARON

Damijan Močnik, dirigent

Po nekajletnem predvsem projektnem delovanju v različnih zasedbah je bil na pobudo skladatelja in dirigenta Damijana Močnika oktobra 2003 ustanovljen Komorni zbor Megaron, v katerem prepevajo alumni Škofijske klasične gimnazije. V dveh desetletjih se je razvil v vrhunsko zasedbo, ki se odlikuje po prepoznavnem bogatem zvoku in navdušujočih interpretacijah skladb različnih stilnih obdobij. Ponaša se tudi z odličnimi uvrstitvami na tekmovanjih. Med drugim je leta 2022 na tekmovanju Naša pesem v Mariboru prejel zlato plaketo in priznanje za najboljšo izvedbo tuje skladbe, napisane od 20. stoletja dalje; istega leta je na Mednarodnem tekmovanju komornih zborov Marktoberdorf zmagal med mešanimi zbori, osvojil drugo nagrado tekmovanja in dve posebni priznanji – posebno nagrado za najboljšo izvedbo obvezne skladbe iz obdobja renesanse ter nagrado za najboljši program tekmovanja; leta 2023 pa se je na Mednarodnem zborovskem tekmovanju Gallus – Maribor izkazal kot najboljši mešani zbor ter osvojil nagradi za skupno 3. mesto in najboljšo slovensko zasedbo. Komorni zbor Megaron z izbranimi koncertnimi programi, uspehi na tekmovanjih, rednim sodelovanjem s slovenskimi in tujimi simfoničnimi orkestri ter uspešnimi koncertnimi turnejami po Evropi in ZDA zarisuje sled na slovenskem glasbenem prizorišču. Gotovo bodo viden pečat pustili tudi s tokratnim koncertom, ki ga je poimenoval Sredi smo življenja.

Okvirni spored:

H. Gallus, F. Mendelssohn-Bartholdy, S. Rahmaninov, J. Elberdin, G. Ligeti, D. Močnik, A. Makor

17 € – redna cena
12 € – znižana cena (upokojenci)
10 € – znižana cena (dijaki in študentje)

E:
blagajna@kulturnidom-ng.si