19. 9. / Četrtek / 20:00

Mala dvorana

Pesniški koncert

KAPLJA + SEME

S povezavo dveh umetniških načinov želi pesniško-glasbeni večer, na katerem besede s pomočjo glasbe dobijo močnejši učinek in vodijo k poglobljenemu razmišljanju, ponuditi in predstaviti izsek bogatega umetniškega potenciala v Italiji živečih Slovencev. Štirje sodobni ustvarjalci, generacijsko, vsebinsko in slogovno sicer različni, vsak zase na svoj poseben prepoznaven način in hkrati vsi skupaj pomembno soustvarjajo pestrost palete kulturne prisotnosti Slovencev v Italiji ter bogatijo zemljevid slovenskega pesniškega ustvarjanja.

Prisluhnili bomo poeziji Marija Čuka, Marije Kostnapfel, Aca Mermolje in Davida Bandlja. Pesmi bosta interpretirala igralca Maja Blagovič in Vladimir Jurc, glasbeniki Marko Feri (kitara), Aleksander Ipavec – Ipo (harmonika) in Tjaša Ruzzier (vokal) pa bodo poskrbeli za glasbeno podobo celotnega dogodka.

Vstopnina:

11 € – znižana cena (dijaki, študentje, upokojenci, abonenti Glasbenega abonmaja)
15 € – redna cena

E: pr@kulturnidom-ng.si