17. 2. / Ponedeljek / 20:15

Glasbeni abonma 2024/25 – 44. koncertna sezona/5. koncert

GODALNI KVARTET ACIES

LUCA FERRINI, klavir

»Kot glasbenik moraš biti pozoren in si izostriti čute, da lahko komorna glasba, ki jo izvajaš, harmonično zazveni,« pravijo štirje virtuozi Godalnega kvarteta Acies iz Koroške. Ansambel, ki ga sestavljajo violinista Benjamin Ziervogel in Raphael Kasprian, violist Jožef Bisak ter violončelist Thomas Wiesflecker, je že vse od nastanka leta 2000 znan predvsem zaradi izjemno občutljivih interpretacij, ki jih odlikuje globoka glasbena subtilnost. Za mednarodno uspešen avstrijski kvartet je značilna tudi komorna eleganca in uravnotežen zvok, kakor ga pri tovrstnih sestavih redko slišimo. S številnimi mojstrskimi tečaji, udeležbo na poletnih akademijah, študijem pri Günterju Pichlerju v Madridu in številnimi tečaji pri mednarodno priznanih glasbenikih si je sestav utrl pot na svetovne koncertne odre.

V središču glasbenega zanimanja kvarteta Acies so skladbe od baroka do sodobnosti. To jih povezuje z Luco Ferrinijem, ki se jim bo na februarskem koncertu pridružil na velikem odru Kulturnega doma Nova Gorica. S tem koncertom ugledni pianist, čembalist in organist iz italijanskega Tržiča obeležuje 40. obletnico glasbenega delovanja.

Okvirni spored:

Brahms: Klavirski kvintet v f-molu, op. 34

Šostakovič: Klavirski kvintet v g-molu, op. 57

17 € – redna cena
12 € – znižana cena (upokojenci)
10 € – znižana cena (dijaki in študentje)

E:
blagajna@kulturnidom-ng.si