16. 4. / Sreda / 20:00

Grajske harmonije 2025 – __ koncertna sezona/2. koncert

Luka Juhart, akordeon
Uroš Rojko, klarinet

Luka Juhart je eden naših najbolj priznanih izvajalcev sodobne klasične glasbe, profesor in iniciator številnih izvedb novih skladb ter novih pristopov v polju sodobne klasične glasbe, v katerih združuje različne scene. Uroš Rojko je bil najprej klarinetist, nato se je preusmeril v skladanje, zdaj pa že dalj časa ponovno nastopa tudi kot klarinetist, interpret svojih in redkeje drugih del. Oba sta vešča improvizacije, glasbene dejavnosti, ki glasbenika, izšolanega za popolno izvrševanje in zapisovanje glasbe, postavi pred novo vrsto tveganja. V improvizaciji je namreč glasbenik odvisen od ključne, a tolikokrat zapostavljene glasbene veščine – poslušanja. V srečanju skladatelja, ki tudi aktivno muzicira, in instrumentalista, ki glasbo tudi zapisuje, je neki višek nad seštevkom obojega, presežek v glasbenem smislu. To žari iz glasbe Uroša Rojka in Luke Juharta, ki sta se na odru prvič srečala leta 2004. Od takrat redno skupaj muzicirata in ne more biti naključje, da sta glasbenika po izstopu iz družbeno odrejene vloge skladatelja in izvajalca pogledala še iz glasbe same. Kam? To boste lahko slišali na drugem koncertu cikla Grajskih harmonij.

Okvirni spored:

Juhart: RanDom

Rojko, L. Juhart: Bridging

Rojko: Odtekanje časa II

Rojko: Monolog padlega angela

Juhart: Unleashed

Rojko: Quasi neoliberamente

Cena vstopnice:
Posamezna vstopnica: 15 €
Znižana vstopnica: 9 €
(za dijake, študente in upokojence)

Brezplačna vstopnica: brezposelni (ob predložitvi veljavnega potrdila o brezposelnosti)