29. 9. / Nedelja / 18:00

Vila Vipolže
Festival srednjeveške in renesančne glasbe Flores Musicae 2024

ADONIA – Zgodba o Veneri in Adonisu skozi oči italijanske renesanse

ENSEMBLE PHAEDRUS (ZDA, Švica, Španija, Nemčija, Italija, Slovenija)

Miriam Trevisan, glas

Johanna Bartz, renesančna prečna flavta

Charlotte Schneider, renesančna prečna flavta

Luis Martinez Pueyo, renesančna prečna flavta

Mara Winter, renesančna prečna flavta, umetniško vodstvo

Bor Zuljan, lutnje, colascione

Massimiliano Dragoni, tolkala

Ansambel Phaedrus je nastal leta 2018 v Baslu na pobudo ameriške flavtistke Mare Winter. Jedro skupine je štiri-članski konsort renesančnih prečnih flavt, kateremu so se pridružili še italijanska pevka in tolkalist Miriam Trevisan in Massimiliano Dragoni ter umetniški festivala Bor Zuljan. Združila jih je skupna fascinacija nad močno, a prefinjeno lepoto renesančne glasbe ter humanistično filozofijo in retoričnimi praksami, ki so glasbi v 16. in 17. stoletju dale svojstven značaj. S tem v mislih je bilo ime ‘Phaedrus’ izbrano iz Platonovega klasičnega besedila, v katerem je Sokrat trdil, da umetnost retorike izhaja iz norosti, božanskega navdiha in predvsem ljubezni.

Skupina je bila finalist tekmovanja ansamblov stare glasbe v Utrechtu ter leta 2022 izdala prvo zgoščenko Adonia pri belgijski založbi Passacaille, ki je požela veliko dobrih kritik. S tem programom, ki pripoveduje antični mit o Veneri in Adonisu skozi oči italijanske renesanse, se bodo predstavili tudi na festivalu Flores Musicae.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si