Kulturni dom Nova Gorica, Bevkov trg 4, SI-5000 Nova Gorica

T: + 386 5 335 40 10

Group 10708
15.02.2022

Mednarodno tekmovanje saksofonistov SAXGO22: TEKMOVALNI PROGRAM

Z velikim veseljem objavljamo tekmovalni program letošnjega Mednarodnega tekmovanja saksofonistov SAXGO22, ki bo v Novi Gorici potekalo med 1. in 8. julijem 2022. Z velikim pričakovanjem sprostitve življenja po globalni epidemiološki krizi, ki je v primežu varnostnih ukrepov in negotovosti celotno družbo zadrževala dobri dve leti, v Kulturnem domu Nova Gorica objavljamo program mednarodnega tekmovanja v klasičnem saksofonu, na katerem je leta 2018 slavila Japonka Miho Sumiya.

 

Mednarodno žirijo bodo letos tvorila priznana imena iz sveta saksofona, kot so Nicolas Prost (FRA), Alicja Wolynczyk-Raniszewska (PL), Dejan Prešiček (SI), Dragan Sremec (HR) in Asagi Ito (JP).

 

Na finalnem nastopu z Orkestrom Slovenske vojske se bosta žiriji pridružila tudi dirigent Miha Rogina (SI), ki bo orkestru dirigiral, ter multiinštrumentalist in skladatelj Milko Lazar (SI), ki je prav za tekmovanje napisal obvezno skladbo finalnega nastopa.

 

Rok prijave za tekmovalce in tekmovalke rojene leta 1991 ali mlajše se izteče 1. junija 2022.

Kontakt in informacije

 


T:
 05 335 40 13
E: pr@kulturnidom-ng.si

 

 

Obvezna skladba:

 

  • Tilen Lebar (1993): Hassan za altovski saksofon in elektroniko (dostopno pri Donemus februarja 2022)

 

Skladba s sledečega seznama po izbiri:

 

  • Franz Schubert: Sonata Arpeggione, D. 821 – I. stavek brez repeticije (transkripcija po izbiri v originalni tonaliteti)
  • Clara Schumann: Tri romance, op. 22 (transkripcija po izbiri v originalni tonaliteti)
  • Robert Schumann: Adagio in allegro, op. 70 (transkripcija po izbiri v originalni tonaliteti)

 

Obvezna skladba:

 

  • Urška Pompe (1969): Žilj za altovski saksofon solo (BabelScores)

 

Skladba s sledečega seznama po izbiri:

 

  • William Albright: Sonata (Peters)
  • Karol Beffa: Harlem (Billaudot)
  • Vincent David: Nuée ardente (Billaudot)
  • Edison Denisov: Sonata (Leduc)
  • Lojze Lebič: Invokacija / à Primož Ramovš (DSS)
  • Bruno Mantovani: L’incandescence de la bruine (Lemoine)
  • Janez Matičič: Repliques (DSS)
  • Uroš Rojko: Godba (DSS)
  • Nina Šenk: Impetus (DSS)
  • Gregory Wanamaker: Sonata deus sax machina (Gregory Wanamaker Music)
  • Takashi Yoshimatsu: Fuzzy Bird Sonata (Billaudot)

Solo z Orkestrom Slovenske vojske, dirigent Miha Rogina

 

Obvezna skladba:

 

  • Milko Lazar (1965): Pocket Concerto št. 4 za altovski ter sopranski saksofon in pihalni orkester (dostopno pri DSS marca 2022)

 

Skladba s sledečega seznama po izbiri:

 

  • Paul Creston: Koncert op. 26 za altovski saksofon in pihalni orkester (Schirmer)
  • Ingolf Dahl: Koncert za altovski saksofon in pihalni orkester (Schott)
  • Ida Gotkovsky: Koncert za altovski saksofon in pihalni orkester (Transatlantiques)