Objava prostega strokovno-tehničnega delovnega mesta

Na podlagi 25. člena Zakona o delovnih razmerjih (Uradni list RS, št. 21/13, 78/13 – popr., 47/15 – ZZSDT, 33/16 – PZ-F, 52/16 in 15/17 – odl. US; v nadaljevanju: ZDR-1) in Pravilnika o organizaciji dela in sistemizaciji delovnih mest  v Javnem zavodu Kulturni dom Nova Gorica z dne 30. 10. 2021 (s spremembami in dopolnitvami) se objavlja prosto strokovno-tehnično delovno mesto

»BLAGAJNIK V« (m/ž)
(šifra delovnega mesta: J015002)

Kandidati, ki se bodo prijavili na prosto delovno mesto, morajo poleg splošnih pogojev, ki jih določajo predpisi s področja delovnega prava, izpolnjevati naslednje pogoje:

• izobrazbo, ki ustreza najmanj srednji strokovni ali srednji splošni izobrazbi,
  • 1 leto delovnih izkušenj.

Prednost pri izbiri bodo imeli kandidati na primerljivih delovnih mestih v javnem sektorju in z delovnimi izkušnjami v gospodarstvu. Kot delovne izkušnje se šteje delovna doba na delovnem mestu, za katero se zahteva ista stopnja izobrazbe in čas pripravništva v isti stopnji izobrazbe, ne glede na to, ali je bilo delovno razmerje sklenjeno oziroma pripravništvo opravljeno pri istem ali pri drugem delodajalcu. Za delovne izkušnje se štejejo tudi delovne izkušnje, ki jih je javni uslužbenec pridobil z opravljanjem del na delovnem mestu, za katero se zahteva za eno stopnjo nižja izobrazba, razen pripravništva v eno stopnjo nižji izobrazbi. Kot delovne izkušnje se upošteva tudi delo na enaki stopnji zahtevnosti, kot je delovno mesto, za katero oseba kandidira. Delovne izkušnje se dokazujejo z verodostojnimi listinami, iz katerih sta razvidna čas opravljanja dela in stopnja izobrazbe.

Opis del in nalog delovnega mesta:

• odgovornost za gospodarno in skrbno blagajniško poslovanje,
  • odgovornost za blagajniške primanjkljaje gotovine,
  • ravnanje z gotovino z ustrezno skrbnostjo, previdnostjo in poštenostjo,
  • prodaja vstopnic po razporedu uprave Kulturnega doma in drugega gradiva,
  • evidenca prodaje in izdaja vstopnic preko računalniškega programa,
  • rezervacija vstopnic,
  • nudenje informacij,
  • sprejemanje denarja oz. vstopnine,
  • polog tedenskega izkupička na banko,
  • predaja blagajniškega zaključka računovodstvu,
  • knjiženje blagajniškega izdatka, prejemka, dnevnika,
  • prejemanje plačil abonentov in drugih plačil,
  • vnašanje predstav v računalnik po razporedu uprave,
  • posredovanje podatkov za statistike,
  • pri delu s strankami se zahteva primerna urejenost, komunikativnost, odgovornost in prijaznost,
  • upoštevanje določil delodajalca v skladu z izjavo o zaupnosti podatkov in drugih določil,
  • opravljanje dežurstev na prireditvah Kulturnega doma in drugih organizatorjev,
  • po naročilu direktorja oz. nadrejenega opravljanje drugih nalog, potrebnih za izvajanje sprejetega programa.

Prijava na prosto delovno mesto mora vsebovati:

• pisno izjavo in fotokopijo dokazila o izpolnjevanju pogoja glede zahtevane izobrazbe, iz katere mora biti razvidna stopnja/raven in smer/področje izobrazbe ter leto in ustanova, na kateri je bila izobrazba pridobljena,
  • pisno izjavo in fotokopijo dokazila o vseh dosedanjih zaposlitvah, iz katere je razvidno izpolnjevanje pogoja glede zahtevanih delovnih izkušenj (iz fotokopije dokazila mora izhajati datum sklenitve in datum prekinitve delovnega razmerja pri posameznemu delodajalcu, kratek opis dela oz. delovnega mesta in stopnja izobrazbe potrebna za posamezno delo oz. delovno mesto).

Zaželeno je, da prijava vsebuje tudi kratek življenjepis ter da kandidat v njej, poleg formalne izobrazbe navede tudi druga znanja in veščine, ki jih je pridobil. Kandidat naj delovne izkušnje, zaradi katerih ima lahko prednost pri izbiri, posebej izpostavi.

Z izbranim kandidatom bo sklenjena pogodba o zaposlitvi za nedoločen čas s polovičnim delovnim časom (20 ur/teden) in s poskusnim delom v trajanju treh (3) mesecev. Izbrani kandidat bo delo opravljal v prostorih Kulturnega doma Nova Gorica, Bevkov trg 4, 5000 Nova Gorica.

Kandidati pošljejo pisne prijave s prilogami v zaprti ovojnici z označbo: »za javno objavo – BLAGAJNIK V« na naslov: Kulturni dom Nova Gorica, Bevkov trg 4, 5000 Nova Gorica, in sicer v roku 3 dni od objave na spletni strani Kulturnega doma Nova Gorica in spletnih straneh Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje. Za pisno obliko prijave se šteje tudi elektronska oblika, poslana na elektronski naslov uprava@kulturnidom-ng.si, pri čemer veljavnost prijave ni pogojena z elektronskim podpisom. Če je prijava poslana po pošti, se šteje, da je pravočasna, če je oddana na pošto priporočeno, in sicer najkasneje zadnji dan roka za prijavo.

Kandidati bodo o izbiri pisno obveščeni v osmih dneh po zaključenem postopku izbire. Obvestilo o končani izbiri bo objavljeno na spletnih straneh Kulturnega doma Nova Gorica.

Dodatne informacije o izvedbi postopka je mogoče dobiti pri Martini Mavrič, ki je dosegljiva na telefonski številki 05/335 40 10 ali po elektronski pošti uprava@kulturnidom-ng.si.

V objavi o prostem delovnem mestu se izraz kandidat, zapisan v moški slovnični obliki, uporablja kot nevtralen tako za ženske kot moške.

V Novi Gorici, 7. decembra 2021

Pavla Jarc,