25. 5. / Sreda / 18:00

ZKD – Premiera dokumentarnega filma

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

VESELA GORIŠKA

Premiera dokumentarnega filma o ljubiteljski kulturni ustvarjalnosti na Goriškem ob 65-letnici Zveze kulturnih društev Nova Gorica in 20-letnici Točke ZKD Nova Gorica

Scenarij in režija: Vesna Humar
Snemanje: Ivo Saksida, Iztok Saksida
Montaža: Iztok Saksida
Produkcija: ZKD Nova Gorica

Zveza kulturnih društev Nova Gorica kot krovna organizacija številnih kulturnih društev že 65 let bogati ljubiteljsko kulturno ustvarjalnost na Goriškem. Visokemu jubileju zveze se je v letu 2021 pridružila tudi 20. obletnica odprtja prostorov Točke ZKD, ki je postala središče ustvarjanja in povezovanja novogoriških kulturnih društev.

Dokumentarni film z naslovom VESELA GORIŠKA je pričel nastajati v letu 2021. V njem sodelujejo predstavniki kulturnih društev, predsedniki, člani društev, umetniški vodje, zborovodje in dirigenti društev članic ZKD Nova Gorica. Krajšo različico filma smo predstavili na slovesnosti ob slovenskem kulturnem prazniku in jubilejih Zveze kulturnih društev Nova Gorica 3. februarja 2022 v Kulturnem domu Nova Gorica. Tokrat pa vas vabimo na premiero 50-minutnega filma, ki naj v vseslovenskem Tednu ljubiteljske kulture pomeni tudi poklon Zveze kulturnih društev Nova Gorica vsem ljubiteljskim ustvarjalcem v kulturi. Po projekciji bo kratek pogovor z ustvarjalci filma, ki ga bo vodila dr. Tanja Badalič.

Brezplačne vstopnice rezervirate in dvignete na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica, telefon +386 5 335 40 16 vsak delavnik med 10.00 in 13.00 ter 14.00 in 17.00, elektronska pošta blagajna@kulturnidom-ng.si.

Podpora:
Mestna občina Nova Gorica, Zavarovalnica Triglav