15. 12. / Četrtek / 20:00

Kristjan Virtič, prvi tenor
Kristijan Korat, drugi tenor
Simon Virtič, bariton
Matej Virtič, vokalni basist in beatboxer

4Given je slovenska vokalna skupina, ki predstavlja svež val gospel glasbe pri nas. Od domačih in tujih izvajalcev črnske duhovne glasbe se je kvartet nalezel tipične izraznosti, s katero so pevci prepričljivi do te mere, da jih poznavalci postavljajo ob bok celo najimenitnejšim predstavnikom te zvrsti. Gospel standardi s skupino 4Given zazvenijo v pristni interpretaciji, ki jo zmorejo le redki. Pevci od samega začetka posegajo v aranžmaje pesmi, s čimer vanje vnašajo tudi elemente vocal play glasbe, za katero je značilno vokalno oponašanje različnih inštrumentov, dodatnih zvokov in efektov, tako da za poln in sočen zvok elektronskih sploh ne potrebujejo. Poleg pisanja priredb ustvarja skupina tudi avtorsko glasbo.

Člani 4Givna so z delovanjem v različnih skupinah in projektnih zasedbah pomembno prispevali k uveljavljanju in popularizaciji tovrstne a cappella glasbe pri nas, s svojim sodobnim pristopom k črnski duhovni glasbi pa so vedno bolj iskani tudi zunaj domovine. Tako je skupina lani izvedla avstralsko turnejo ter gostovala v Nemčiji, na Hrvaškem in v Veliki Britaniji, trenutno pa se pevci pospešeno pripravljajo za snemanje prvega albuma.

Koncert je nastal v sodelovanju s Kulturnim domom Gorica (I) in sodi v skupni cikel GoGospel.

Pokrovitelj koncerta je:

Vstopnina: