25. 2. / Petek / 17:30

VELIKI RDEČI PES CLIFORD (2020, sinh.), 8+

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Filmski vrtiljak 2021/22

Veliki rdeči pes Clifford (Clifford the Big Red Dog, ZDA, Kanada, Velika Britanija, 2020, sinh.), 8+

Pripravite se na VELIKO zabavo v novogoriškem kinu! Zaradi ljubezni mladega dekleta do majhnega psička po imenu Clifford, v novi družinski animirani avanturi pes zraste do ogromne velikosti. Posneto na podlagi priljubljenega lika iz knjige bo Clifford naučil svet, kako ljubiti veliko!

Režija: Walt Becker
Scenarij: David Ronn, Jay Scherick, Annie Mumolo, Stan Chervin (po seriji priljubljenih knjig “Clifford the Big Red Dog” avtorja Normana Bridwella)
Igrajo: Jack Whitehall, Darby Camp, Tony Hale, Sienna Guillory, David Alan Grier, Russell Wong, John Cleese
Glasovi: Amalja Veger Poles, David Dolamič, Boris Car, Jan Novljan, Mateja Feltrin Novljan, Jernej Kuntner, Žiga Bunič, Rok Kunaver
Distribucija: Karantanija Cinemas

Srednješolka Emily Elizabeth spozna čarobnega reševalca živali, ki ji podari majhnega, rdečega psička. Emily Elizabeth si zaželi, da bi zrasel v velikega in mogočnega psa. In v majhnem newyorškem stanovanju se zbudi ob velikanskem psu. Medtem ko je njena mama samohranilka na službenem potovanju, se Emily in njen zabaven, a impulziven stric Casey skupaj z velikanskim psom odpravita na pustolovščino po New Yorku. V prizadevanju, da bi zadržala svojega ljubljenčka, se Emily odloči poiskati čarobnega oskrbnika živali, za katerega upa, da bo lahko Clifforda vrnil v normalno velikost.

5 zabavnih dejstev o velikem rdečem psu:

• Velik Clifford prihaja z velikim apetitom – vsak dan poje 18,1 kilograma pasje hrane.

• Včasih se Clifford oprha s požarno cevjo.

• Ujemite ga, če lahko! Clifford lahko teče 115 kilometrov na uro.

• Hov hov! Ko Clifford laja, ga lahko slišimo 16 kilometrov daleč.

• Mestni mladiček! Clifford ima rad mesto in zaspi ob zvokih podzemne železnice.

5 €, 4 €

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.