28. 3. / Ponedeljek / 20:15

MATEJ ŠARC, oboa, oboa d’amore
MARTIN SIKUR, violončelo
KAYOKO IKEDA, čembalo

Marčevski abonmajski koncert bo v znamenju glasbe enega najboljših skladateljev vseh časov, čigar dela so znana po intelektualni globini, tehnični zahtevnosti in umetniški lepoti: Johanna Sebastiana Bacha (1685–1750). Matej Šarc je za zasedbo baročnega tria, ki ga sestavljajo oboa, čembalo in violončelo, priredil znamenito zbirko šestih Francoskih suit. Čudovite splete baročnih plesov je Bach namenil izvajanju na čembalo, vendar je veliko večino plesnih stavkov mogoče izvajati tudi na takšen način, da oboa in njena sestra oboa d’amore prevzameta vlogo melodije, violončelo basa, čembalo pa akordične spremljave generalnega basa. S tem suite pridobijo barvno raznolikost. Medsebojna interakcija uveljavljenih glasbenikov, ki jih združuje neizmerna ljubezen in spoštovanje do glasbe tega baročnega skladatelja – oboista Mateja Šarca, čembalistke Kayoko Ikeda in violončelista Martina Sikurja – pa bo delom, ki bodo na velikem odru novogoriškega kulturnega doma zasijale v čisto novi luči, dodala še dodaten šarm.

PROGRAM:

J. S. Bach: Francoske suite, BMW 812-817