17. 11. / Četrtek / 20:00

MARKO HATLAK & FUNtango
BERNARDA FINK, mezzosopran
MARCOS FINK, basbariton

Z izjemno zasedbo Marko Hatlak & FUNtango ter cenjenima solistoma Bernardo Fink in Marcosom Finkom, katerih sloves daleč presega meje njunih domovin, rojstne Argentine in Slovenije, zaokrožujemo 100. obletnico rojstva velikega revolucionarja in enega najslavnejših glasbenikov 20. stoletja, argentinskega skladatelja Astorja Piazzolle. Njegov, kot ga je sam poimenoval, »novi tango« je obšel svet in za vedno spremenil pojmovanje tanga ter plesišča zamenjal za najimenitnejše koncertne odre po vsem svetu. Njegova zmes klasične glasbe, jazza in kompozicije 20. stoletja je na široko odprla vrata novim idejam in nepredvidljivosti, ki se v grobem odraža v izmenjevanju hitrih in počasnih tempov ter izredni dinamiki od nežnih do kričečih in brezkompromisno temperamentnih »momentov«.

Vstopnina:

19 € – v predprodaji do 6. novembra 2022