21. 4. / Petek / 17:30

UPS 2! PUSTOLOVŠČINA SE NADALJUJE (2020, sinh.), 7+

Mala dvorana
Filmski vrtiljak 2022/23

Ups 2! Pustolovščina se nadaljuje (Ooops – The Adventure continues, Nemčija, 2020, 85 min., sinh.), 7+

Izgubljeni na morju, rešeni na otoku: Pridruži se Filipu, Leji in klepetavi meduzi Meti na neverjetni pustolovščini, polni skrivnosti, nevarnosti in prijateljstva! Nadaljevanje animirane uspešnice Ups! Noe je odšel … iz leta 2015.

Režija: Toby Genkel, Sean McCormack
Scenarij: Richie Conroy, Mark Hodkinson
Igrajo: Max Carolan, Ava Connolly, Dermot Magennis
Distribucija: Blitz Film & Video Distribution
Žanr: animirana pustolovščina

Noetova barka, polna živali, med katerimi se skrivata tudi najboljša prijatelja Filip in Leja, pluje po širnem morju. Po tednih, ko kopnega ni bilo nikjer na vidiku, na krovu počasi zmanjkuje zaloge hrane. Pravila barke (vključno s prepovedjo jesti drug drugega!) so še vedno v veljavi, vendar pa se mir med mesojedimi in rastlinojedimi živalmi lahko zelo hitro poruši. Po nizu nesrečnih dogodkov Filip in Leja padeta s krova v morje, skupaj z zadnjimi zalogami hrane. Na krovu njunega improviziranega splava se jima kmalu pridruži Meti, klepetava mlada meduza in trojica tako odjadra svoji usodi naproti. Seveda pa nesreča nikoli ne počiva in ko jih zajame močna nevihta se ločijo. Lejo in Meti naplavi na oddaljeni samotni otok, Filip pa se prebudi v senci bruhajočega vulkana, kjer odkrije nenavadno kolonijo zelo znanih bitij, ki živijo v harmoniji. V tekmi s časom, plimo in grozljivim vulkanom mora Filip poiskati svoje prijatelje, se ponovno združiti z očetom in rešiti celotno kolonijo pred uničenjem.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.