9. 4. / Sobota / 20:15

ULICA NOČNIH MOR (2021)

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Oskarjevci 2022

Ulica nočnih mor (Nightmare Alley, Kanada, Mehika, ZDA, 2021, 150 min.)

Guillermo del Toro, veliki pravljičar sodobne filmske umetnosti, nam že od nekdaj prišepetava v uho, da se je bolj kot pošasti treba bati – pošastnih ljudi.

Režija: Guillermo del Toro
Scenarij: Guillermo del Toro, Kim Morgan, William Lindsay Gresham
Igralci: Bradley Cooper, Cate Blanchett, Willem Dafoe, Toni Collette, Richard Jenkins, Ron Perlman, Rooney Mara, Holt McCallany, Clifton Collins Jr., Tim Blake Nelson, Mary Steenburgen, David Strathairn
Festivali, nagrade: Štiri nominacije za oskarja, tudi za najboljši film.
Distribucija: Blitz Film & Video distribution

Temačna zgodba sledi ambicioznemu potujočemu mentalistu, ki ima talent, da lahko manipulira z ljudmi z nekaj skrbno izbranimi besedami. V veri, da bo sam dosegel svetovni uspeh, se spusti v vezo z dr. Lilith Ritter, psihiatrinjo, ki je še bolj nevarna od njega. Stvari postajajo iz trenutka v trenutek bolj čudne.

5 €, 4 €

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.