11. 2. / Petek / 17:30

ŠOLA ČAROBNIH ŽIVALI (2021), 8+

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Filmski vrtiljak 2021/22

Šola čarobnih živali (Die Schule der magischen Tiere, Nemčija, 2022, podnapisi), 8+

Očarljiva pustolovščina z animiranimi živalmi o nenavadni šoli, kjer otroci prejmejo čarobno žival, ki jih spremlja za vedno. Zgodba se osredotoča na dekle Ido, ki po zaslugi svoje čarobne živali, govoreče lisice po imenu Rabbat, postane priljubljena učenka.

Režija: Gregor Schnitzler
Scenarij: Viola M. J. Schmidt, John Chambers (po romanu Margit Auer)
Igrajo: Emilia Maier, Leonard Conrads, Loris Sichrovsky, Nadja Uhl, Milan Peschel
Distribucija: Karantanija Cinemas

Ida se je morala preseliti v drugo mesto in prične obiskovati šolo Winterstein. V novem razredu pa ji ni lahko – nesramna sošolka Helene poskrbi, da si Ida ne more najti prijateljev, na prvi šolski dan pa ji preostane le eno prosto mesto, zraven outsajderja Bennija. Nekega dne učiteljica razredu predstavi Mortimerja Morrisona, ki potuje po svetu in išče “čarobne živali”. Usoda vsake od teh živali je, da postane sorodna duša učencu. Od vseh učencev pa sta ravno novinka Ida in outsajder Benni prva, ki jima dodelijo čarobna spremljevalca. Benni ima sedaj ob sebi starodavno modro želvo Henrietto, Ida pa prejme zvito lisico Rabbat. Ker pa predmeti na šoli nenehno izginjajo, bodo morali otroci in čarobne živali stopiti skupaj, da rešijo skrivnost šolskega tatu.

5 €, 4 €

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.