8. 7. / Petek / 18:00

Lev Pupis, umetniški vodja
Johan van der Linden (NL), dirigent
Mariano Garcia (ŠP) in Timothy Roberts (ZDA), solista

V letu Mednarodnega tekmovanja saksofonistov SAXGO festival tradicionalno zaključimo s koncertom finalistov tekmovanja. Letos pa bomo še pred tem lahko prisluhnili Mednarodnemu mladinskemu saksofonskemu orkestru ALPSAXsummer 2022, ki bo pod taktirko nizozemskega dirigenta Johana van der Lindena in umetniškega vodje Leva Pupisa nastopil v rotundi Slovenskega narodnega gledališča Nova Gorica.

Mladinski orkester se bo novogoriškemu občinstvu predstavil s programom, ki ga bo v okviru Poletne šole za saksofon v Kranjski Gori skrbno pripravil posebej za festival SAXGO22. V dvajsetčlanski zasedbi sodelujejo dijaki in študentje glasbe iz Avstrije, Španije, Grčije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Slovenije.

Kot solista se bosta v Novi Gorici predstavila mentorja poletne šole v Kranjski Gori, mednarodno uveljavljena saksofonista in pedagoga Timothy Roberts in Mariano Garcia.

Koncert je nastal v sodelovanju s SNG Nova Gorica.

Vstop prost

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov