7. 7. / Četrtek / 21:00

Etienne Boussard, altovski saksofon
Florent Louman, tenorski saksofon
Joakim Ciesla, baritonski saksofon

Prvi izmed vrhuncev letošnjega klasičnega dela bo koncert priznanega francoskega saksofonskega kvarteta Zahir, ki se bo odvil v četrtek, 7. julija 2022. Ameriški Record Guide je o kvartetu zapisal naslednje: ”Ogromen dinamični razpon, virtuozno igranje, nalezljiv entuziazem in hiperekspresivno igranje”. Sedaj že uveljavljeni kvartet je svoj preboj na glasbeni zemljevid dokončno dosegel z zmago na prestižnem tekmovanju za komorne skupine v Osaki na Japonskem leta 2017. Kvartet je vse od tedaj nastopil v številnih znamenitih dvoranah.

Kvartet Zahir trenutno predstavlja enega izmed vodilnih saksofonskih komornih sestavov v svetovnem merilu, saj s svojimi nastopi po svetu navdušujejo tako laično kot strokovno občinstvo. V Slovenijo prihajajo prvič, predstavili se bodo z novonastalimi deli napisanimi za njihov kvartet, kot tudi priredbami znanih klasičnih del, ki jih sami preoblikujejo in jim s tem dodajo novo zvočno dimenzijo.

Kvartet bo istega dne dopoldan izpeljal tudi mojstrski tečaj v prostorih Glasbene šole Nova Gorica.

Vstop prost

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov