28. 6. / Torek / 21:00

Filippo Orefice, tenor saksofon
Michele Montolli, kontrabas
Marco D ‘Orlando, bobni

Letošnji festival SAXGO 22 bo otvoril Filippo Orefice, tenor saksofonist mlajše generacije iz Ferrare. Njegov prvi učitelj je Daniele D’Agaro, kasneje je doštudiral tudi na konservatoriju v Gradcu pri profesorju Donu Menzi.

Nov trio, s katerim se nam bo predstavil v duhu čezmejnega povezovanja, je plod njegovega petnajstletnega sodelovanja z v Londonu živečim italijanskim kontrabasistom Michelem Montollijem ter mladim bobnarjem Marcom D ‘Orlandom. Orlando je glede na njegovo starost zelo obetaven bobnar, sicer pa že pravzaprav zelo uveljavljen glasbenik, ki sodeluje s Filipom tudi v triu “Kalaima” in sekstetu “Effetto Carsico”. Trio se nam bo predstavil z avtorsko in improvizirano glasbo ter sprehodi po tradiciji jazza.

Vstop prost

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov