29. 6. / Sreda / 21:00

AB BAARS’ Fish-Scale Sunrise (NL)

Ploščad Silvana Furlana
29. 6. / Sreda / 21:00

AB BAARS’ Fish-Scale Sunrise (NL)

Ploščad Silvana Furlana

AB BAARS’ Fish-Scale Sunrise

Ab Baars, tenorski saksofon, klarinet, šakuhači
Kaja Draksler, klavir
Joe Williamson, kontrabas

Glasba Aba Baarsa je označena kot veselo trmasta, a zagotovo privlačna in je toliko barvita, kot je osupljiva. Uteleša najboljšo tipično nizozemsko improvizirano glasbo, ki jo lahko trenutno slišimo po klubih Amsterdama. Čeprav le redko uporablja prepoznavne oblike pesmi ali stalne swing ritme, glasba ostane privlačna, ker je strnjena v bistvo in jasno predstavljena. Baars, zelo uspešen solo izvajalec, je tudi član številnih zasedb, kot na primer Ab Baars Trio, Duo Baars-Henneman in ICP Orchestra. Na festivalu SAXGO 2022 se bo predstavil v triu s kanadskim basistom Joejom Williamsonom in najuspešnejšo slovensko jazz glasbenico, pianistko Kajo Draksler. Trio “Fish-Scale Sunrise”, poimenovan po pesmi Wallacea Stevensa, predstavlja širitev spektra možnosti za Baarsovo kompozicijo in improvizacijo. Uporaba klavirja, ki je bil prvič prisoten v Baarsovem ansamblu, omogoča novo težo odtenkov barv in dinamike ter harmonično bogastvo, ki se kosa z orkestrom. Nastavitev brez bobnov potegne glasbo iz jazzovskega idioma in daje basu edinstveno mesto v celotnem zvoku. Ansambel izvaja avtorske skladbe Baarsa v kombinaciji s prostimi improvizacijami.

Vstop prost

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov