13. 11. / Nedelja / 20:15

PLESNA TERAPIJA (2022)

Mala dvorana
Evropski art kino dan 2022

Plesna terapija (Rumba La Vie, Francija, 2022, 94 min.)

Na veliko platno prihaja nova francoska komedija in prinaša zgodbo osamljenega očeta, ki se bo na vse pretege potrudil, da bi se povezal s svojo odtujeno hčerko.

Režija: Franck Dubosc
Scenarij: Franck Dubosc
Glasba: Sylvain Goldberg, Matteo Locasciulli
Producent: Sidonie Dumas
Igrajo: Franck Dubosc, Louna Espinosa, Jean-Pierre Darroussin, Marie-Philomène Nga, Karina Marimon, Marie Vincent, Constantin Vidal, Claire Bouanich, Christophe Canard
Distribucija: Karantanija Cinemas

Tony je voznik šolskega avtobusa na podeželju, star malo čez petdeset. Živi samotarsko življenje po svojih starih navadah in predsodkih. Ko ga prestraši srčni infarkt, se odloči, da se bo soočil s svojo preteklostjo in stopil v stik z Marijo – hčerko, ki je nikoli ni poznal. Vpiše se v plesno šolo, ki jo vodi Marija, a rumbe se ne da improvizirati! Tony bo moral v kavbojskih škornjih in v jeans jakni postopoma izpiliti svoje plesne korake, s katerimi bo poskušal osvojiti hčerko, medtem pa bo spoznaval sebe in se odprl drugim!

Redna: 4 €
Znižana*: 3 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.