21. 1. / Sobota / 20:15

ONA VE (2022)

Mala dvorana
Filmska sezona 2022/23

Ona ve (She Said, ZDA, 2022, 135 min.)

Ona ve je tiste vrste navdihujoča drama, ki bi ji Harvey Weinstein lahko z agresivno promocijsko kampanjo, kot že tolikokrat prej, tako rekoč zagotovil oskarja za najboljši film – če ne bi sedel za zapahi prav zaradi razkritij, ki jih popisuje ta film.

Režija: Maria Schrader
Scenarij: Rebecca Lenkiewicz
Igrajo: Carey Mulligan, Zoe Kazan, Samantha Morton, Andre Braugher, Patricia Clarkson
Distribucija: Karantanija Cinemas
Žanr: drama

Zgodba o dveh novinarkah časopisa The New York Times, katerih eksplozivno razkritje afere Weinstein leta 2017 je spodbudilo globalno gibanje #jaztudi in prekinilo desetletja molka o spolnih napadih v filmski industriji.

Ozadje
Leta 2017 sta novinarki New York Timesa Jodi Kantor in Megan Twohey objavili rezultate njune 18-mesečne preiskave dolgo prikrite zgodovine spolnega nadlegovanja in napadov filmskega mogotca Harveyja Weinsteina. Njuno prelomno poročanje jima je prineslo Pulitzerjevo nagrado za javno službo, pomagalo spodbuditi gibanje »Me Too« in pripeljalo do sojenja in obsodbe Weinsteina. Napisali sta tudi knjigo o zasledovanju zgodbe z naslovom She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite a Movement.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.