10. 3. / Petek / 17:30

NELLY RAPP – AGENTKA ZA POŠASTI (2020), 8+

Mala dvorana
Filmski vrtiljak 2022/23

Nelly Rapp – agentka za pošasti (Nelly Rapp – Monsteragent, Švedska, 2020, 92 min., podnapisi, švedščina), 8+

Družinski filmski potep k duhovom, vampirjem in volkodlakom.

Režija: Amanda Adolfsson
Scenarij: Sofie Forsman
Montaža: Britta Norell
Fotografija: Gabriel Mkrttchian
Glasba: Uno Helmersson
Igrajo: Matilda Gross, Lily Wahlsteen, Marianne Mörck
Distribucija: FIVIA – Vojnik

Nelly obožuje pošasti, vampirje in zombije. Oče in sošolci ne delijo njenega navdušenja – ampak sami so krivi, če ne vedo, kaj je res zanimivo. Ko jo očka odpelje na počitnice k stricu Hanibalu, se Nelly prvič v življenju znajde v velikem, malce čudaškem dvorcu, polnem presenečenj. Že prvi večer na skrivaj prisostvuje zabavi agentov za pošasti, ki jo priredita Hanibal in njegova spremljevalka Lena-Sleva. Še več, agentka za pošasti je bila tudi Nellyjina mama, ki jo je deklica izgubila kmalu po rojstvu. Nelly ugotovi, da njena družina že dolgo skrbi za mirno sobivanje ljudi in strašljivih bitij, s katerimi si delimo svet. Agentka za pošasti želi postati tudi sama, srečanje z nenavadno deklico Roberto pa njen pogled spremeni.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.