11. 10. / Ponedeljek / 20:15

Gea Pantner Volfand, viola
Jaka Stadler, violončelo
Iztok Hrastnik, kontrabas

Koncert v sodelovanju s Cankarjevim domom LjubljanaNarodnim domom Maribor in Zavodom za kulturne prireditve in turizem Celeia Celje.

Naši glasbeni svetovljani so na nek način tudi glasbeni migranti. S pojmom »migracija« običajno označujemo izseljevanje ali priseljevanje skupin ljudi z določenega geografskega območja na drugo območje, da bi tam ostali. Z vidika glasbene zgodovine je pojem problematičen, ker so bili glasbeniki po eni strani že tako pogosto mobilni, po drugi strani pa niso imeli vedno namena, da bi tam, kamor so šli, tudi ostali. To velja tudi za marsikaterega današnjega slovenskega glasbenika, ki deluje v tujini. Kakšni so njihovi nameni v prihodnje, seveda ne moremo vedeti, veseli pa smo, da bodo nekateri svoje talente, ki jih plemenitijo v prestižnih tujih orkestrskih sestavih, pokazali tudi na novogoriškem velikem odru. Violinista Matjaž Bogataj in Petra Kovačič, violistka Gea Pantner Volfand, čelist Jaka Stadler, kontrabasist Iztok Hrastnik, flavtistka Brina Kafol Žust, klarinetist Tomaž Močilnik, fagotist Tonko Huljev in hornist Andrej Žust so se zbrali v priložnostni sestav in se podali na krajšo turnejo po Sloveniji. V Ljubljani, Celju, Mariboru in Novi Gorici bodo poustvarili okteta češkega in nemškega skladatelja Antona Reiche in Heinricha Hofmanna ter Istrsko suito za godala slovenskega skladatelja Alda Kumarja.

Koncertni list

PROGRAM:

Anton Reicha (1170-1836): Oktet v Es-duru, op. 96
1. Lento – Allegro
2. Adagio
3. Andante
4. Minuetto (Allegro) – Trio
5. Finale (Allegro Vivace)

Aldo Kumar (1954):
Istrska suita, za godala