28. 10. / Petek / 20:15

NAK (2022)

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Filmska sezona 2022/23

Nak (Nope, ZDA, 2022, 131 min.)

»Kako se reče slabemu čudežu?« Jordan Peele, ki je s filmoma Zbeži! in Mi na novo definiral sodobno grozljivko, z nami deli svojo najnovejšo nočno moro: zgodbo o treh prebivalcih samotne soteske v notranjosti Kalifornije, ki so priča čudnemu in srhljivemu odkritju. Film se ponaša z režiserjevo značilno mešanico groze, humorja in provokativne družbene kritike.

Režija: Jordan Peele
Scenarij: Jordan Peele
Glasba: Michael Abels
Igrajo:
Daniel Kaluuya, Keke Palmer, Steven Yeun, Michael Wincott, Brandon Perea
Distribucija: Karantanija Cinemas

Blizu Los Angelesa, v sušni dolini Santa Clarita v južni Kaliforniji, OJ Haywood in Emerald Haywood po očetu podedujeta ranč s konji. Ko nekega dne OJ in Emerald nad prostranim rančem opazita nepojasnjene pojave, si zadata cilj, da skrivnostni pojav na nebu ujameta na kamero. Stvari pa se zapletejo, ko jima na pomoč priskočita zaposleni v elektronski trgovini Angel Torres in priznani kinematograf Antlers Holst, ki je tik pred upokojitvijo. Potem ko s svojimi prizadevanji in ošabnostjo prestopijo mejo, od koder ni več poti nazaj, kar pripelje do grozovitih posledic, glavne junake povleče naravnost v oko viharja.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.