3. 3. / Petek / 17:30

MOJA POREDNA VILA (2023, sinh.), 7+

Mala dvorana
Filmski vrtiljak 2022/23

Moja poredna vila (My Fairy Troublemaker, Nemčija, Luxemburg, 2023, 85 min., sinh.), 7+

Režija: Caroline Origer
Scenarij: Silija Clemens, Pamela Hickey, Dennys McCoy
Igrajo: Aileen Mythen, Lucy Carolan, Alex Avenell, Paul Tylak, Brandan McDonald, Doireann Ni Chorragain, Alex Kelly, Luke Griffin, Justin Anene, Alex D’Attoma, Mary Murray
Glasovi: Tjaša Steklasa Horvat, Tadeja Vaupotič, Nejc Heine, Uroš Steklasa, Tai Fejzić, Ana Mandić Kalan, Ernest Fejzić, Goran Mikić in Špela Kravogel
Distribucija: Karantanija Cinemas
Žanr: animirana pustolovščina

Vila Violeta v posebni šoli trenira, da bi postala zobna vila. Vendar pri učenju ni prav nič spretna in namesto zabavne igrače, ki bi jo pričarala kot darilo otroku, ji uspe pričarati le vijolice. Na šoli za zobne vile se bliža izpit, ki vilam, če ga opravijo, prinese dragulj. Slednji jih pripelje v svet ljudi, da bi pobrale mlečni zob, otroku pričarale igračo in se vrnile nazaj. Seveda Violeta na tem izpitu gladko pade, kar pa je ne ustavi. Drugi vili ukrade dragulj in se pretihotapi v svet ljudi, kjer se znajde v sobi dvanajstletne Maje.

Maja se je s svojo mamo pred kratkim preselila s podeželja v mesto, kjer pa se ne počuti doma. Rada ima naravo in pogreša svoj vrt, svoje nove družine – očima Amirja in njegovih sinov Samija in Tareka, ne prenese. A spozna vilo Violeto, ki je prišla po Samijev mlečni zob. Ker pa je Violeta med grobim pristankom uničila svoj dragulj, je zdaj ujeta v svetu ljudi. Z Majo tako sklene dogovor: dekle ji bo pomagalo nazaj v vilinski svet, v zameno pa bo vila Majo s čarovnijo vrnila nazaj v podeželsko hišo. Njuna skupna pustolovščina se tako prične! Obenem pa morata rešiti zeleno oazo sredi mesta – ruševine stare tovarne, poraščene s čudovitimi rastlinami in rožami. In nenadoma se Violetina domnevna šibkost, da pričara rože, izkaže za prav posebno sposobnost.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.