23. 12. / Četrtek / 17:30

MENJAVA BOŽIČKOV (2016), 6+

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Filmski vrtiljak 2021/22

Menjava Božičkov (Snekker Andersen og Julenissen, 70 min, pripovedovanje v slovenščini, podnapisi, norveščina), 6+

Prisrčna filmska dogodivščina, ustvarjena po najbolj znani norveški božični zgodbi.

Režija: Terje Rangers
Scenarij: John Kåre Raake
Glasba: Magnus Beite
Montaža: Elise Solberg
Igrajo: Thor Michael Aamodt, Anders Baasmo Christiansen, Ann Carnarius Elseth, Dag Håvard Engebråten, Erik Hivju,
Producenti: Are Heidenstrom, Ørjan Karlsen, Martin Sundland,
Distribucija: FIVIA – Vojnik

Nihče nima raje božiča kot mizar Andersen, ki se vsako leto potrudi, da bi svoji družini pričaral najlepše praznike. Njihov najpomembnejši del je, kot vemo, obisk Božička, v katerega se preobleče Andersen. A tokrat ne gre vse po načrtih. Andersenu v popolnoma novem Božičkovem kostumu spodrsne in na saneh z darili oddivja v dolino, ustavi pa se šele, ko trči v … pravega Božička! Moža se odločita za menjavo. Božičkova družina si že dolgo želi spoznati pravega mizarja, Andersenova pa že nekaj časa nestrpno pričakuje Božička.

5 €, 4 €

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.