30. 5. / Torek / 20:00

Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica

Marko Erzar, bariton
Tilen Lancner, kitara

Baritonist Marko Erzar je magistriral petje na Akademiji za glasbo, Univerze v Ljubljani v razredu Barbare Jernejčič Fürst. Izobraževal se je pri Matjažu Robavsu, Marcosu Finku, Ludovicu Tezieru, Tommiju Hakali in Valdisu Jansonsu. Leta 2016 je debitiral v Mozartovih operah kot Govornik in Papageno v »Čarobni piščali«, Don Juan v »Don Juan« ter Figaro in  Grof Almaviva v »Figarovi svatbi«. Nastopil je tudi kot Alvar v »Galantnih muzah« J. P. Rameauja, kot Gandalf v operi »Hobit« D. Burryja, kot Prešeren v »Juliji« A. Makovaca, kot Voltaire/ Pangloss/ Martin v »Kandidu« L. Bernsteina, kot Klavdij v Händlovi »Agrippini« kot Terorist v Menottijevem »Deček, ki je prehitro rasel” ter kot Frank v Straussovem »Netopirju«. Trenutno je član Zbora Slovenske filharmonije, kot zborist in solist pa redno sodeluje tudi s Slovenskim Komornim Glasbenim Gledališčem, Zavodom PerArtem, SNG Opera in balet Ljubljana, SNG Maribor, Glasbeno matico Ljubljana in Glasbeno mladino Slovenije. Je prejemnik Prešernove nagrade Akademije za glasbo UL ter več nagrad na mednarodnih pevskih tekmovanjih.

Tilen Lancner je svoje prve glasbene korake pričel na Glasbeni šoli Nova Gorica – podružnici Šempeter pri profesorici Vlasti Rosa. V tem času se je večkrat udeležil Mürskega festivala kitare in kitarskega tekmovanja v Gorici (Italija) ter prejel številna priznanja. Skozi šolanje, ki ga je nadaljeval na Umetniški gimnaziji Koper pri profesorici Tanji Brecelj Vatovec, je sodeloval na različnih šolskih in izven šolskih koncertih, na tekmovanjih ter zaključnih nastopih. Sodeloval je tudi v kitarskem orkestru Glasbene šole Koper, v različnih komornih zasedbah ter v zboru Gimnazije Koper. V 4. letniku se je udeležil glasbenega tekmovanja TEMSIG, kjer je osvojil srebrno priznanje. Sledil je študij na Akademiji za glasbo v Ljubljani, kjer je septembra 2019 uspešno diplomiral iz programa glasbena umetnost pri profesorici Katji Porovne Silič. Tam sedaj nadaljuje študij na magistrski stopnji, smer instrumentalna in pevska pedagogika. Udejstvuje se tudi v kitarskem orkestru AG ULJ, v komorni zasedbi z dvema violinama, v kitarskem duu, triu in kvartetu ter v duetu s sopranistko Rebeko Pregelj. V času šolanja je sodeloval tudi na mojstrskih tečajih s priznanimi kitaristi, kot so M. Dylla, D. Hennings, P. Pegoraro, A. del Sal in S. Viola.

Spored:

Janez Gregorič (1965-): »Pokrajina pesmi«

1. Strunam (France Prešeren)
2. Prihodi II (Maja Haderlap)
3. Grapa (Maja Haderlap)
4. Jaz sem več poezije (Fabjan Hafner)
5. Kdor nima kaj povedati, govori o sebi (Fabjan Hafner)
6. Domača njiva (Gustav Januš)
7. Doma (Gustav Januš)
8. Napeto poslušam (Gustav Januš)
9. S telesnega roba (Gustav Januš)
10. Lepa Vida (Martin Kuchling)