28. 10. / Petek / 17:30

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Filmski vrtiljak – sezona 2022/23

Kozmoblisk (Lightyear, ZDA, 2022, 100 min., sinh.), 9+

Kozmoblisk je nova zgodba studiev Disney in Pixar o nastanku Kena Kozmobliska, mladega vesoljskega junaka iz popularne franšize Svet igrač.  V novem animiranem filmu se ne bomo vračali v preteklost, ampak se bomo skupaj z nadobudnim vesoljskim pilotom podali na neverjetno popotovanje ne samo v vesolje, ampak tudi v prihodnost. Kot pravi Kozmoblisk sam: ‘Do neskončnosti … in naprej!‘

Režija: Angus MacLane
Scenarij: Pete Docter
Glasba: Michael Giacchino
Glasovi: Uroš Buh, Klara Šmuc, Alex Volasko, Blaž Šef, Vesna Jevnikar, Pavle Ravnohrib, Karin Komljanec, Petra Kerčmar, Rok Kunaver, Nejc Heine, Jernej Kuntner, Martin Adam Stevens, Leni Buh
Distribucija: Blitz Film & Video Distribution

V samostojnem filmu spremljamo začetke mladega testnega robota Kozmobliska, ki postane astronavt in si želi napredovati v kapitana Enote za zaščito vesolja. Na svoji misiji v vesolju skupaj s svojo posadko zaide na 4,2 milijonov svetlobnih let oddaljenem sovražnikovem planetu. Ko Kozmoblisk poskuša najti pot nazaj domov skozi prostor in čas, se mu pridruži ekipa nadobudnih rekrutov in njegova očarljiva spremljevalka mačka-robot, Sox. Misijo vrnitve domov ogrozi Zurg, vesoljska pošast s svojo vojsko neusmiljenih robotov.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.