25. 11. / Petek / 17:30

Mala dvorana
Filmski vrtiljak – sezona 2022/23

Kapa (Kapa, Slovenija, Slovaška, Luksemburg, Hrvaška, 2022, 85 min.), 6+

Po projekciji pogovor z ustvarjalci filma.

Prvi slovenski božični celovečerni film režiserja Slobodana Maksimovića zgodbo o dečku, ki nima nič, in deklici, ki ima vse, preplete z močno vero v čudeže in jo poveže v topel, humoren in mestoma tudi napet film.

Režija: Slobodan Maksimović
Scenarij: Sasa Eržen
Glasba: Michal Novinski
Igrajo: Gaj Črnič, Kaja Podreberšek, Ajda Smrekar, Mojca Fatur, Frano Mašković, René Štúr, Mila Maksimović, Tiln Kolbe, Emil Kulović
Distribucija: Fivia – Vojnik

Erik ima devet let in živi v mladinskem domu. Na glavi ves čas nosi kapo, ko mu je še posebej hudo, si jo povezne kar čez nos. Kapo mu je namreč spletla mama. Ker je Erik tih in zadržan fant, mu v domu ni lahko – nanj se še posebej rada spravlja skupina starejših varovancev. Ko je za božič izžreban, da praznik preživi pri premožni dobrodelni družini, ga to prav nič ne razveseli. Najraje bi šel domov, k staršem. Nad Erikovim božičnim obiskom pa ni prav nič navdušena niti sedemletna Lučka. Ona bi raje deklico, za božič pa kužka. A kljub začetnemu nesoglasju, bo njun božični večer poseben: ko pri smrečici zalotita Božička, mu brez oklevanja sledita v avto. Izkaže se, da je Božiček čisto navaden ropar, Erik in Lučka pa se namesto v posteljo odpravita na pustolovščino po praznično okrašenem mestu.

Izjava avtorja
»Delati s Kajo in Gajem je bila zame neponovljiva izkušnja.Na začetku snemanja sem ju gledal kot nadarjena otroka, na koncu pa sta zame izjemna igralca in odlična prijatelja. Vsak dan sem užival v njuni iskrenosti, neverjetni igri in vzdržljivosti. Več mesečno snemanje, sicer prilagojeno delu z otroki, je celo za izkušene igralce velik zalogaj.«
Slobodan Maksimović

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.