18. 11. / Četrtek / 20:00

HARPS FUSION
NICOLETTA SANZIN, harfa
PATRIZIA TASSINI, harfa

Tretji koncert prinaša zanimivo in na našem odru redko slišano komorno zasedbo – duo harf. Harfa je močan simbol glasbeništva, pesništva, ljubezni, nadzemskega. Po drugi strani pa slovi tudi kot glasbeni instrument, ki je med tehnično najzahtevnejšimi za igranje. Zanimivo je, da je bil nekoč izključno moška domena, danes pa ga igrajo v večini ženske. In harfistkama bo namenjen tudi oder v dvorani gradu Kromberk.

Tako Nicoletto Sanzin kot Patrizio Tassini smo lahko na Goriškem že spoznali, skupaj pa uveljavljeni italijanski harfistki pri nas še nista nastopili. Druži ju veliko lastnosti. Med drugim sta obe diplomirali z odliko. Svoje mojstrstvo sta z najvišjimi nagradami potrjevali na različnih domačih in mednarodnih tekmovanjih. Redno nastopata tako solistično kot v komornih skupinah doma in v tujini. Ob tem se Patrizia Tassini posveča še pedagoškemu delu kot vodja številnih mojstrskih tečajev in profesorica za harfo na Konservatoriju Jacopo Tomadini v Vidmu ter vodi orkester Ventaglio d’Arpe. Nicoletta Sanzin redno sodeluje z mladimi skladatelji, ki ji posvečajo številne nove skladbe, te pa redno vključuje v svoje koncertne programe. Veseli nas, da sta tudi v ta koncert vtkali noviteto – skladbo Ricercari di bravura Maria Pagotta, ki jo bosta slovenskemu občinstvu prvič predstavili prav na Goriškem.

PROGRAM:

P. J. Blanco (1775–1841):
Koncert za dvoje orgel v G-duru

G. Alessandrini (1923–2016):

* Prva izvedba v Sloveniji

Cena vstopnice za posamezni koncert: 13 €
Znižana cena vstopnice za dijake, študente in upokojence: 9 €
Brezposelni: brezplačno (ob predložitvi veljavnega potrdila o brezposelnosti)

E: pr@kulturnidom-ng.si