7. 1. / Sobota / 20:15

GORSKA MRZLICA (2022)

Mala dvorana
Filmska sezona 2022/23

Gorska mrzlica (Summit Fever, Velika Britanija, 2022, 115 min.)

Drama bo gledalce popeljala dobesedno na vrh nekaterih najnevarnejših vrhov sveta, hkrati pa pripovedovala vznemirljivo, a nežno zgodbo o ljubezni, izgubi in preživetju. Film združuje ganljivo človeško dramo z nekaterimi najbolj dih jemajočimi posnetki alpskega plezanja, kar jih je bilo kdaj ujetih na kamero in obljublja izkušnjo, ki si jo bodo gledalci zapomnili še leta.

Režija in scenarij: Julian Gilbey
Igrajo: Ryan Phillippe, Freddie Thorp, Hannah New, Mathilde Warnier, Laura Ferries, Gianmarco Saurino
Distributer: Karantanija Cinemas
Žanr: epska alpinistična pustolovščina

Mladega angleškega alpinista njegov prijatelj zvabi v Alpe, da bi mu pomagal osvojiti »velike tri« vrhove – Matterhorn, Eiger in Mont Blanc. A kljub temu, da so plezalci med vzponom na prva dva vrhova priča smrtnim žrtvam, vztrajajo pri vzponu na zadnji vrh, a ne pričakujejo smrtonosne nevihte, ki se pripravlja na drugi strani gore. Ko smrtonosna nevihta ujame plezalce blizu vrha in odreže vsako upanje na rešitev, so prijatelji prisiljeni zaupati drug drugemu, da se rešijo na kakršen koli način.

Zanimivost
Ker je režiser sam osvojil vrhove Eiger, Matterhorn in Velikanov zob, je vedel, da ne bi bilo mogoče učinkovito poustvariti posnetkov v studiu, zato je želel čim več posnetkov narediti prav tam, na gori. Film so tako snemali na vrhu na nadmorski višini 4478 metrov, nad oblaki, s kamero, v resničnosti.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.