6. 12. / Torek / 10:00

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Šolski filmski program 2022/23

Gajin svet 2 (Gajin svet 2, Slovenija, 2022, 97 min.), 10+

Gaja je še vedno pametna, radovedna in neposredna. Ima najboljšega prijatelja, ki je računalniški genij, sitno in razvajeno sestro Teo ter družino, ki se je sestavila na novo, a še vedno drži skupaj. Čaka pa jo nov zaplet.

Režija: Peter Bratuša
Scenarij: Peter Bratuša, Špela Levičnik Oblak
Skladatelj: Sebastijan Duh
Igrajo: Uma Štader, Sebastian Cavazza, Enej Černe Berčič, Neža Smolinsky, Jurij Zrnec, Katarina Čas, Ajda Smrekar, Lotos Vincenc Šparovec, Bojan Emeršič, Primož Pirnat, Jana Zupančič, Matej Zemljič, Gregor Čušin, Marinka Štern, Teja Glažar, Miha Brajnik, Jernej Kogovšek, Katja Ogrin, Gitica Jakopin, Jernej Markelj, Vital Deu
Distribucija: Felinafilms

Počitnice so pred vrati. Tik pred koncem šolskega pouka pa Gaja doživi vdor v osebni profil na družabnem omrežju. S pomočjo inšpektorja Haceta in prijatelja Matica zadevo hitro reši. Vseeno pa nesporazum po zaključnem šolskem koncertu ogrozi njeno dolgoletno prijateljstvo z Maticem, ne da bi se tega sploh zavedala. Gaja se z očetom in najstniško sestro Teo odpelje v kamp na morje. Toda pravi dopust se še ne more začeti. Gaja mora prej še rešiti lastnika malega obmorskega bara pred predrznimi izsiljevalci. Za to pa potrebuje pomoč Matica in njegovih računalniških prijateljev ter nepogrešljivega inšpektorja Haceta. Uspe ji tudi, da spet poveže družino, pomiri svojo sveže zaljubljeno sestro ter s pomočjo prijateljev, mame in Eme, učiteljice saksofona, osreči tudi očeta.

Spremljevalni program

Ob projekciji filma bodo mladi gledalci sodelovali tudi na delavnici o varni rabi svetovnega spleta.  Delavnica o nevarnostih svetovnega spleta je osnovana na konkretnih odlomkih iz filma Gajin svet 2 in vsebuje štiri lekcije:
• Dobrodošel v javnosti (kako komuniciramo na spletu),
• Veš, kaj nosiš v žepu? (odgovorno razumevanje aplikacij, iger in drugih platform),
• A mi poveš kodo svojega telefona? (varovanje osebnih podatkov),
• Geslo, varno geslo in večstopenjska zaščita! (kako sestaviti varno geslo),
• Lažni profili na družbenih omrežjih.