15. 12. / Sreda / 19:00

15. 12. / Sreda / 19:00

Fotograf Primož Bizjak na obisku

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Mednarodno uveljavljeni fotograf Primož Bizjak, doma iz Vrtojbe, se je leta 1999 vpisal na Akademijo lepih umetnosti v Benetkah, kjer je leta 2005 diplomiral iz slikarstva pri profesorju Luigiju Violi. Svoja dela je predstavil tako na samostojnih kot skupinskih razstavah doma in na tujem, predvsem v Španiji, Nemčiji, Sloveniji, Hrvaški in Italiji, kjer je sodeloval na 54. beneškem bienalu (2011). Njegove fotografije smo nekajkrat lahko videli tudi v Mestni galeriji Nova Gorica.

Bamberg 7n. Primozˇ Bizjak in collaboration with Internationales Ku¨nstlerhaus Villa Concordia, 2021.

Na tokratnem srečanju z avtorjem bomo spregovorili o njegovem načinu ustvarjanja, pogledih na sodobno fotografijo, zlasti pa se bomo osredotočili na njegovo umetniško rezidenco v mestu Bamberg, za katero mu je dežela Bavarska podelila tudi delovno štipendijo. Na tej rezidenci je nastal zanimiv kratki film, ki si ga bomo ogledali na predstavitvi.

Vljudno vabljeni! Vstop prost.

Dogodek bo potekal v skladu s priporočili NIJZ za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2. Pogoj za obisk je upoštevanje pogoja PCT (preboleli, cepljeni, testirani).

Mestna galerija Nova Gorica
Trg E. Kardelja 5