1. 2. / Sreda / 18:00

ENA ZA REKO: ZGODBA SAVE

Mala dvorana

Ena za reko: Zgodba Save

Projekcija celovečernega dokumentarnega filma ter pogovor s producentom in scenaristom Rokom Rozmanom.

V sklopu prvi letošnjih Potohodcev vabimo na projekcijo filma Ena za reko: Zgodba Save ter pogovor s scenaristom in producentom Rokom Rozmanom, snovalcem in članom produkcijske ekipe 13-krat nagrajenega filma The Undamaged (Nepoškodovane). Filmska pripoved prikaže potovanje štirih pojavnih kajakašev po najdaljši slovenski reki, tekoči povezavi med štirimi državami in neštetimi ekosistemi.

Celovečernemu dokumentarcu sta lastna čudovita fotografija Rožleta Bregarja in Mitje Legata ter izjemna glasbena kulisa skladatelja Janeza Dovča ter Brencl Bande, Katalene in kranjskega rock banda Le Serpentine. Vse to je pripomoglo k že osvojenim osmim nagradam na filmskih festivalih v Italiji, ZDA, Kanadi, v Indiji, Srbiji in na Slovaškem ter tisti najbolj sveži, osmi nagradi, ki jo je film prejel kot najboljši domači film 15. BOFF-a (Bovec Outdoor Film Festival) po izboru gledalcev.

Pridružite se štirim aktivistom, medtem ko veslajo prek Slovenije, vzorčijo vodo, štejejo vodne ptice in spoznavajo njeno divjo preteklost, temno zgodovino, barvito sedanjost in negotovo prihodnost.

ENA ZA REKO: ZGODBA SAVE (Slovenija, 2022, 84′)
Ideja: Rok Rozman
Režiser: Rožle Bregar