17. 3. / Četrtek / 20:00

Grad Kromberk
Grajske harmonije 2022 – 11. koncertna sezona/3. koncert

»ENA MISEL SAMA: TI«
Večer ljubezenske poezije in najlepših skladb na temo ljubezni

DUO CLARIPIANO

Dušan Sodja, klarinet
Tatjana Kaučič, klavir

Saša Mihelčič, dramska igralka

»Ena misel sama: Ti« je moto glasbenega večera, na katerem se bosta na temo ljubezni prepletali glasba in poezija. Skladatelje so namreč vselej navdihovala umetniška dela velikih pesnikov in dramatikov, še posebej v času romantike: tako so med drugimi Schubert, Robert in Clara Schumann, Grieg, Sibelius, R. Strauss pisali glasbo na poezijo Goetheja, Rückerta, Heineja, Eichendorffa, Ibsena. Nastali so prekrasni samospevi na temo ljubezni, ki jih bomo tokrat poslušali kot »pesmi brez besed« v izvedbi dua klarineta in klavirja. Harmonije se bodo prepletale z verzi najrazličnejših poetov: od Danteja, Shakespeara, Puškina, Apollinaira do Pavčka, Zlobca, Kocbeka in Mile Kačič.

»Živimo v ciničnih časih,« je ob tem zapisala Saša Mihelčič, »ki se posmehujejo ljubezni, a globoko v sebi so je lačni, lačni ljubezni, ki jo dihamo s polnimi pljuči in z odprtim srcem, lačni bližine, ki jo ljubezen spodbuja in pred katero včasih zbežimo. Zbrane pesmi govorijo o različnih ljubeznih, ki so vse prave, vse, ki so resnično občutene in spoštljivo slavijo drugega.«

Okvirni program:
F. Schubert, E. Grieg, R. Strauss, J. Sibelius, C. in R. Schumann, T. Vulc, A. Makor

Besedila:
M. Kavčič, C. Zlobec, T. Pavček, E. Kocbek, W. Shakespeare, A. S. Puškin, A. Ahmatova …

Cena vstopnice za posamezni koncert: 13 €
Znižana cena vstopnice za dijake, študente in upokojence: 9 €
Brezposelni: brezplačno (ob predložitvi veljavnega potrdila o brezposelnosti)

E: pr@kulturnidom-ng.si

Koncertni list