2. 10. / Sobota / 20:00

Festival srednjeveške in renesančne glasbe Flores Musicae 2021

DUO MOIRAI (Švica, ZDA)

Hanna Marti, glas, harfa
Mara Winter, lesene in koščene flavte, glas

Dogodek sodi v Dneve evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine, ki ga organizira Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije. Koncert je nastal v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Šmihel-Ozeljan in Zavodom Kinokašča ob priložnosti praznovanja 550-letnice prve omembe cerkvice v pisnih virih.

Duo Moirai sta leta 2015 v Reykjaviku ustanovili švicarska pevka in harfistka Hanna Marti in ameriška flavtistka Mara Winter. Posvečata se raziskovanju in rekonstrukciji glasbe zgodnjega in visokega srednjega veka. V tem programu bosta predstavili legende staroislandskega epa Edda, zapisane v 13. stoletju, a zgodbe o bojih z zmaji, zakletem zlatu, dvornih spletkah, maščevalnih valkirah, pogumnih junakinjah, prerokih in vidkinjah so verjetno še veliko starejše.

Koncertni list

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si

Uro pred koncertom bo organiziran voden ogled