8. 4. / Petek / 17:30

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Filmski vrtiljak 2021/22

Bertov dnevnik (Berts dagbok, Švedska, 2020, 89 min.), 10+

Bert je običajen trinajstletnik: obožuje superjunake, ne mara koriandra in rad sanjari. Na primer o tem, da je najbolj »kul« sedmošolec na šoli, ki ga lahko ljubi le najbolj »kul« dekle na šoli. In še to: Bert piše dnevnik!

Režija: Michael Lindgren
Scenarij: Tapio Leopold (po uspešni knjižni seriji Bertovih dnevnikov švedskega pisateljskega dueta Andersa Jacobssona in Sörena Olssona)
Montaža: Joakim Tessert-Ekström
Fotografija: Erik Vallsten
Igrajo: Hugo Krajcik, Julia Pirzadeh, Frank Dorsin
Distribucija: FIVIA – Vojnik

Prvi šolski dan dobi v dnevniku kar štiri zvezdice in pol. Bert se namreč zaljubi v najbolj »kul« devetošolko, ki jo vsi kličejo »Jogurt Lejla«. Kmalu ugotovi, da je Amira, njegova nova sošolka, Lejlina sestra. Da bi se ji približal, se spoprijatelji z Amiro. A ko Bert na Lejlini postelji najde dnevnik, ga zasrbijo prsti. Kako bolje očarati dekle in si utreti pot do njenega srca, če ne s poznavanjem njenih skrivnosti? Da nastane omleta, je pač treba razbiti jajce! Bert sledi dnevniškemu zapisu, a ga usoda in srce odpeljeta drugam.

Izjava avtorja
»Tudi sam sem kot desetletni otrok igral v veliki švedski produkciji, ki je bila takrat zelo popularna na televiziji. Kot otroški igralec sem imel torej kar nekaj izkušenj, vendar niso bile najbolj prijetne. Zato sem bil odločen, da tega ne ponovim. Bertova zgodba je prijetna, ne zaidemo v temačne globine, zato se s tem ni bilo treba spoprijemati.«
Michael Lindgren

Režiser
Rojen leta 1978 v Stockholmu. Je scenarist, producent, režiser in igralec, ki nastopa že od malih nog. Zaslovel je predvsem kot član satiričnega kolektiva Grotesco, s katerim je pod psevdonimom DJ Trexx nastopal na gledaliških odrih in po televiziji. Režiral je tudi več znanih švedskih televizijskih serij, Bertov dnevnik pa je njegov prvi celovečerni igrani film.

5 €, 4 €

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.