17. 9. / Sobota / 20:15

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Filmska sezona 2022/23

2017 (Slovenija, 2022, 113 min.), 14+

Dokumentarni film, ki pa ni le povzetek dogajanja, saj razkrije mnogo več kot le športno zgodbo. 2017 je tudi zgodba o ekipi, kolektivnem duhu in moči skupnosti, ki je v času vedno večjega individualizma, tako v športu kot v širši družbi, še kako pomembna in aktualna.

Režija: Goran Vojnovic
Scenarij: Goran Vojnovic
Producent: Vlado Bulajic & Lija Pogacnik
Igrajo: kapetan Goran Dragič, ekipa Jaka Blažič, Vlatko Čančar, Žiga Dimec, Luka Dončič, Edo Murič, Aleksej Nikolič, Klemen Prepelič, Anthony Randolph JR, Matic rebec, Gašper Vidmar, Saša Zagorac, ter selektor Igor Kokoškov, pomocniki selektorja Aleksander Sekulič, Radovan Trifunovič, Jaka Lakovič, generalni sekretar KZS Radoslav Nesterovič
Distribucija: Gustav Film

Dokumentarni film »2017« obnavlja zgodbo z Evropskega prvenstva v košarki v Carigradu z besedami vseh dvanajstih igralcev, selektorja in njegovega trenerskega štaba ter vodstva reprezentance. Povzemajo jo tako, kot so jo doživljali sami, zato je precej drugačna od tiste, ki jo poznamo navijači, velikokrat pa bolj kot besede govorijo čustva, ki so se prebudila v pripovedovalcih.

Naslov evropskih prvakov v košarki iz leta 2017 je nedvomno največji uspeh v zgodovini slovenskega ekipnega športa, ki je za mnoge prišel nenadejano. Doseglo ga je namreč moštvo s številnimi neznankami. Od mladega osemnajstletnega upa, ki je prvič oblekel reprezentančni dres do novega selektorja. V uspeh so na trenutke dvomili celo najzvestejši navijači, Košarkarska zveza Slovenije pa se je ves čas zavedala, da smo priča nečemu izjemnemu.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.